< Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. - Blog niepowtarzalnej łobuzicy START
forum dyskusyjne mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Wróć   Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. > Blogi mampsa
Blogi mampsa FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Przeczytane Fora

Kora- pies mojego życia.
Pies, który odmienił moje życie i co dzień je ubarwia.
Pies, którego co dzień uczę się na nowo.
Pies, który mimo iż dużo przeszedł, kocha mnie na swój sposób.
Pies, który jako jedyny nie zawiódł mnie i nie opuścił w trudnych chwilach.
Kora to pies, który wprowadził mnie w psi świat, dzięki niej poznałam takie pojęcia jak kliker, czy target.
To pies, którego kocham tak mocno- jak tylko można kochać przyjaciela.
To pies, którego nigdy nie zapomnę, a kiedyś gdy sie rozstaniemy- ona zawsze będzie żyć w moim sercu.
Dla Ciebie maleńka, Tobie dedykuje ten blog, choć nie da się słowami ująć tego co czuję, to postaram się przybliżyć Wam, życie mojej przyjaciółki.
Oprócz Kory mam też mixa bordera i kundlicę, które także od czasu do czasu będą sie przewijać przez blog, równie mocno je kocham i nie dyskryminuję.

Korkowa.
Stary
Rating: 1 votes, 5.00 average.

Światełko w tunelu.

Napisane 17-03-2009 o 13:45 przez korkowa
Gdy szłam na kolejną wizytę u weterynarza, zrobić EKG, przygotowywałam się na najgorsze.
Już w poczekalni starałam się relaksować, ale ciągle przechodziła mi myśl przez głowę, a co jeśli sie pogorszyło?
Kora z resztą też zadowolona nie była, zerwana wcześnie rano z łóżka trzęsła się z zimna- a może i ze strachu?

W gabinecie nie robiła rodeo jak ostatnio, stała spokojnie, chodź widziałam strach w jej oczach, wtuliłam się w jej mordkę i czekałam....to czekanie jest dobijające,...
Awatar korkowa
opiekun forum mampsa.pl
Komentarze 0 korkowa jest offline
Stary
Rating: 1 votes, 5.00 average.

Poprawić komfort życia, choremu na serce psu.

Napisane 17-03-2009 o 13:18 przez korkowa
Updated 17-03-2009 at 13:21 by korkowa
Skierowany do tych nieszczęśników co mają psy chore na serduszko.

Ktoś kto ma psa chorego na to co moja suka, wie co to znaczy cieszyć się każda chwilą.
Jest to bolesny wątek poświęcony endokardiozie i kardiomopatii.
O ile to pierwsze (wada zastawek) jest mniej uciążliwe...lub hmm...no psy mogą z tą chorobą żyć kilka długich lat, to ta druga (choroba mięśnia sercowego) postępuje szybko.
Moja suka ma tę pierwszą.
Gdy już się z tym pogodzisz tak jak ja. ...
Awatar korkowa
opiekun forum mampsa.pl
Komentarze 0 korkowa jest offline
Stary

To tylko ryba i az Święta?

Napisane 17-12-2008 o 13:32 przez korkowa
Idą Święta.
Wszędzie widać gorączkę przedświątecznych zakupów.
W domach nie może zabraknąć choinki, prezentów pod nią...a na stole nie może braknąć karpia.
Po świeżą rybkę ustawiają się kolejki w supermarketach, karp stał się symbolem Wigilii.
Każdy chce dostać największą, najsmaczniejszą.
Gdyby kogoś zapytać czy nie przeraża go cierpienie tych ryb- odpowie- a gdzie tam!
To tylko ryba.

Właśnie, w tej gorączce zakupów zapominamy o czymś bardzo ważnym,...
Awatar korkowa
opiekun forum mampsa.pl
Komentarze 1 korkowa jest offline
Stary

Nie, nie chcę bordera!

Napisane 06-12-2008 o 17:16 przez korkowa
..krzyczałam jakiś rok temu.
Irytowała mnie ta rasa.
Gdy słyszałam, ze jakiś border wygrał agility, czy frisbee- patrzałam na właścicieli tych psów z politowaniem, przecież kupowanie bordera do sportów to pójście na łatwiznę, jakby wygrał bokser- byłabym pełna podziwu.

W moim życiu jednak przeważa ironia.
W czerwcu trafił do mnie Rex.
Nieznośny dzikus, ciągnął na smyczy i był nieufny.
Mimo to był bardzo pojętny, nauka aportu, siadania i warowania zajmowały...
Awatar korkowa
opiekun forum mampsa.pl
Komentarze 3 korkowa jest offline
Stary
Rating: 3 votes, 5.00 average.

Kolejne ciekawe zachowanie Kory!

Napisane 24-08-2008 o 12:32 przez korkowa
Często jest tak, że jakby dobrze przypatrzeć się czynnościom naszego psa, można wyłapać i zaobserwować bardzo ciekawe zachowania.

Ja bardzo ciekawą reakcje zaobserwowałam u Kory w lesie.
Kora zwykle gdy spaceruje luzem, oddala się, zajmuje się zapachami, nigdy jednak nie oddala sie na tyle (na obcym terenie) by stracić mnie z oczu, lubi gdy cała rodzina idzie razem i nie rozdziela się.
Zawsze ogląda się czy idziemy za nią i czy nie zmieniliśmy kierunku spaceru.
...
Awatar korkowa
opiekun forum mampsa.pl
Komentarze 1 korkowa jest offline