< Hm.. - Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki.
forum dyskusyjne mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Wróć   Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. > Blogi mampsa > smutnata2
Blogi mampsa FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Przeczytane Fora

Oceń notatkę

Hm..

Napisane 07-03-2012 o 16:50 przez smutnata2
Czy sterylizacja w wieku półroku może wywołać nagły przyrost wagi?Jak się wykonuje sterylizację na cavalierze
Komentarzy 6

Komentarze

Stary

Na glowe upadlas!?

BOZE, KOBIETO! Sterylizacja w wieku POL ROKU?! I ty nazywasz siebie 'rozsadna osoba'?!
Poczytaj troche o psach, a pozniej zastanow sie 14 razy zanim kogos zdenerwujesz swoja niewiedza... Wiesz ze w ten sposob mozesz bardzo skrzywdzic psa?!...
To jest naprawde dobra rada: POCZYTAJ, ALBO LEPIEJ POROZMAWIAJ O PSACH Z KIMS, KTO SIE NA TYM ZNA!
Zal mi Twojej suczki, jesli zamierzasz ja ciac jako dziecko, ktore nie mialo jeszcze pierwszej cieczki...
Napisane 11-03-2012 o 01:54 przez Sandy Sandy jest offline
Stary
Awatar smutnata2
nie wiem,jak mam ci odpowiedzieć?
Napisane 11-03-2012 o 14:59 przez smutnata2 smutnata2 jest offline
Stary
Awatar smutnata2
ale napewno nie zamierzam jej ciąć może jak bd miała 2 lata?
Napisane 11-03-2012 o 14:59 przez smutnata2 smutnata2 jest offline
Stary
Sterylizacja szczeniaka zaburza jego rozwoj i moze przyniesc wiecej szkody, niz pozytku. NIE WOLNO ciac przed skonczeniem pierwszej cieczki, a najlepszy czas na przeprowadzenie operacji to wlasnie ukonczony drugi rok zycia. Moze u tak malej rasy, jak CKCS mozna przeprowadzic ja wczesniej, ale na pewno szosty miesiac to zdecydowanie za wczesnie!
Napisane 12-03-2012 o 15:43 przez Sandy Sandy jest offline
Stary
Awatar smutnata2
może lepiej rzeczywiście nie sterylizować? czy może jednak jak bd miała 2 lata?
Napisane 14-03-2012 o 17:27 przez smutnata2 smutnata2 jest offline
Stary

Sterylka cavaliera

Sama w sobie sterylizacja psow jest wskazana - ale w odpowiednim wieku. Jesli nie chcesz skrzywdzic psa, nie ciachaj przed 2 rokiem zycia, albo PRZYNAJMNIEJ przed 1 cieczka, suka musi miec choc jedna ruje (choc NIE MUSI byc ani razu dopuszczana ''dla zdrowia'' jak to maja w glowach ''madrzy ludzie'' ), zeby jej rozwoj przebiegal prawidlowo.
Radze poczytac o rasie, bo ja na przyklad nie mam cavaliera i nie wiem, czy np. sterylizacja tak malego psa jest w ogole bezpieczna, wiem za to ze porod jest bardzo niebezpieczny i czesto konczy sie smiercia suki. Dlatego nie gustuje w malych psach.
Napisane 20-03-2012 o 10:52 przez Sandy Sandy jest offline

Ostatnie notatki napisane przez smutnata2