< Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. - Życie z beagle`m :)
forum dyskusyjne mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Wróć   Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. > Blogi mampsa
Blogi mampsa FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Przeczytane Fora

Będziemy pisać o tych momentach w naszym wspólnym życiu - ważniejszych i mniej istotnych, wesołych i tych smutnych ... Po prostu gdy wydarzy się coś co nas natchnie napiszemy tutaj ....NapiszEMY bo Amigo leży właśnie koło monitora i mi "podpowiada"
Stary
Rating: 3 votes, 4.00 average.

Dlaczego mam psa?

Napisane 11-06-2008 o 00:30 przez Amigo
Hmm... wypadało by się głębiej nad tym zastanowić.
Pies przecież brudzi ( i siebie sam i wszystko w około), przez co białe ściany już są kolorowe a puszysty dywan wyżarty, popruty i zażółcony (to jeszcze z lat szczenięcych:P). Pies wymagaja opieki- musimy dać mu jeść, wyjść na spacer, pobawić się z nim przez co mamy mniej czasu dla siebie. A no i wakacje ... nie wszędzie da się wyjechać z psem, a zostawienie psa pod profesjonalną opieką kosztuje a rodzinka nie zawsze jest chętna by się zaopiekować
...
Awatar Amigo
miłośnik psów
Komentarze 3 Amigo jest offline
Stary
Rating: 12 votes, 3.67 average.

Beagle jest psem myśliwskim...chyba.

Napisane 30-05-2008 o 22:17 przez Amigo
Tak tak... to nie żarty beagle to nadal psy myśliwskie i jeszcze są w VI grupie FCI. Jeszcze bo pewnie za parę lat skończą w grupie małych nieużytków (gr IX FCI).
Dla mnie co się dzieje z beagle`ami (zresztą nie tylko z tą rasą psów myśliwskich) to tragedia. Ludzie kupują sobie psa bo niby łagodny, mały i śliczny.
Nie zdają sobie sprawy że te psy potrzebują 3-4 godziny biegania wolnego (czyt. bez smyczy) dziennie, a nie wybiegane niszczą w domu- a potem ludzie mówią że beagle są głupie
...
Awatar Amigo
miłośnik psów
Komentarze 2 Amigo jest offline
Stary
Rating: 18 votes, 3.33 average.

Relacja z życia codziennego:)

Napisane 19-05-2008 o 20:16 przez Amigo
Updated 19-05-2008 at 20:20 by Amigo
Dawno nie piszemy ale nic specjalnego się nie dzieje. Chodź mając beagle w domu codziennie zdarzają się nie codzienne sytuacje ... więc pewnie się do tego przyzwyczaiłam

Ostatnio dużo się szkolimy w posłuszeństwie. Pochwalę się że Amigo jako jedyny pies w grupie zaawansowanej na zajęciach ćwiczy bez smyczy - nie zapomnijmy że jest beaglem

Na razie odpuszczamy sobie treningi agility ... Amigo nie
...
Awatar Amigo
miłośnik psów
Komentarze 3 Amigo jest offline
Stary
Rating: 16 votes, 3.06 average.

Pozytywnie:)

Napisane 18-04-2008 o 16:12 przez Amigo
Zrozumiałam wreszcie, że pomimo straty Bajerka został mi jeszcze jeden przyjaciel -Amigo. Jego muszę teraz wychować i szkolić by był najmądrzejszym psiakiem:P.
Zaczynamy znów sezon szkoleń i chodzimy na wszystkie możliwe szkolenia , psie przedszkole, gr. zaawansowana i agility.
A sami kładziemy ścieżki tropowe by rozwijać psie zmysły.

Ostatni byliśmy na wspaniałym spacerku po zajęciach psiego przedszkola,
...
Awatar Amigo
miłośnik psów
Komentarze 5 Amigo jest offline
Stary
Rating: 14 votes, 2.86 average.

Już odszedł...

Napisane 07-04-2008 o 19:01 przez Amigo
Dnia 3.04.2008 w sędziwym wieku lat 15 odszedł na wiecznie zielone łąki mój pies- Bajer.

kiedy on umierał ja nie płakałam, wiedziałam że już go nic nie będzie boleć że już będzie szczęśliwy ... na wieczność.
Bo ja wierzę, że do nieba idą też psy, gdzie zawsze są szczęśliwe.

"Psia dusza"

Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to ja
...
Awatar Amigo
miłośnik psów
Komentarze 7 Amigo jest offline