< U kresu wakacji... - Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki.
forum dyskusyjne mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Wróć   Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. > Blogi mampsa > zycie widziane inaczej, z wysokości 35 cm nad ziemią...
Blogi mampsa FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Przeczytane Fora

Oceń notatkę

U kresu wakacji...

Napisane 13-08-2008 o 12:48 przez Russ
Updated 13-08-2008 at 12:53 by Russ
Dawno Nas z Wami nie było...

Od czego zacząć? Hm... Wakacje powoli dobiegają końca. Jednak muszę przyznać, że w tym roku nastąpił w moim życiu pewien przełom.

Nauczyłam się czytać własnego psa.

Ktoś może teraz pomyśleć:
-Phi, też mi coś. Potrafię to od zawsze!
Też mi się tak zdawało. Jednak podczas obozu agility wszystko się zmieniło. Mój pies był inny niż wszystkie. Wydawało mi się, że znam ją bardzo dobrze. Jednak nie...

Sashka zdołała mnie zadziwić. Tym razem w pozytywny sposób. Dostosowała się do warunków i pomimo mojego początkowego stresu poradziła sobie ze wszystkim znacznie lepiej ode mnie. To ona pierwsza mnie rozszyfrowała. Zobaczyła, że się boję, że strach paraliżuje moje ruchy. I co? Pobiegała torek rozpoznawczy najlepiej jak tylko potrafiła. Od tej chwili rozwijałyśmy się już razem...

Efekty naszej pracy widzę też w codziennym życiu. Sashka stała się innym psem. Co wcale nie oznacza, że przestała być terrierem! O nie, co to, to nie. Nadal bywa krnąbrna, nieusłuchana i zdrowo szurnięta. Jednak teraz wiem dlaczego. Widzę kiedy staje się znużona, kiedy traci zainteresowanie. Potrafię to szybko odbudować i w odpowiednim momencie przerwać zajęcia. Żyje nam się znacznie lepiej

Od września dołączymy prawdopodobnie do Baltic Agility Team'u. Nie zależy mi na zdobywaniu nagród- chcemy się razem dobrze bawić i pogłębiać więź. Strasznie boli mnie obrazem z zawodów. Wciąż ten sam. Sfrustrowany zawodnik, który liczy na pierwsze miejsce, często kosztem zdrowia swojego psa. A kiedy coś nie wychodzi to kto jest winny?
Komentarzy 0

Komentarze

Ostatnie notatki napisane przez Russ