< Nowy domownik, leśny Rexus! - Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki.
forum dyskusyjne mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Wróć   Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. > Blogi mampsa > Blog niepowtarzalnej łobuzicy START
Blogi mampsa FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Przeczytane Fora

Kora- pies mojego życia.
Pies, który odmienił moje życie i co dzień je ubarwia.
Pies, którego co dzień uczę się na nowo.
Pies, który mimo iż dużo przeszedł, kocha mnie na swój sposób.
Pies, który jako jedyny nie zawiódł mnie i nie opuścił w trudnych chwilach.
Kora to pies, który wprowadził mnie w psi świat, dzięki niej poznałam takie pojęcia jak kliker, czy target.
To pies, którego kocham tak mocno- jak tylko można kochać przyjaciela.
To pies, którego nigdy nie zapomnę, a kiedyś gdy sie rozstaniemy- ona zawsze będzie żyć w moim sercu.
Dla Ciebie maleńka, Tobie dedykuje ten blog, choć nie da się słowami ująć tego co czuję, to postaram się przybliżyć Wam, życie mojej przyjaciółki.
Oprócz Kory mam też mixa bordera i kundlicę, które także od czasu do czasu będą sie przewijać przez blog, równie mocno je kocham i nie dyskryminuję.

Korkowa.
Rating: 9 votes, 3.22 average.

Nowy domownik, leśny Rexus!

Napisane 24-05-2008 o 15:56 przez korkowa
Znaleziony w lesie jako 3 tygodniowe psie dziecko, przygarnięty przez sąsiada.
Na początku był mała psią kulką i nie stwarzał problemów..ale z biegiem czasu zaczął rosnąc i nie bardzo dogadywał się z suka sąsiadów, chcieli go jak najszybciej się pozbyć.
Oczywiście wzięliśmy 4 miesięcznego szczyla do siebie, Rexus ma dość długi pychol...taki charci..albo colaczy.
Po wprowadzeniu do mojego mieszkania był zdruzgotany i troszkę nowa sytuacja go przerosła.

Po kilku godzinach pojechaliśmy na wieś, tam Rexus okazał się świetnym aporterem, biegał za ringiem ( na początku sie go bał) i przynosił, a ja wymieniałam ringo na smakołyk.
Wykorzystuje jego wielka żarłoczność, ale nie będę stosować super nagród takich jak surowe mięso..nie popełnię 2 raz tego samego błędu co z Korą.

Jest bardzo bystry i ciekawski, pilnuje się człowieka i przybiega na gwizd, co mnie zaszokowało...bo przywołanie ma lepsze od pozostałych moich psów.
Jest chętny do zabawy, ale bywa upierdliwy chce być w centrum zainteresowania, szaleje i biega jak to mały szczyl, którego rozpiera energia.

Rexus raczej przyjaciółek u Kory i Kai nie znajdzie...on je drażni...baby są poddenerwowane jego ciągłymi psikusami i nie raz oberwał w ucho, jak szczyl męczy Korę, to Kaja jej pomaga sie odgonić od tego diablika.

Ale za to wbrew moim obawom Rexus świetnie dogadał się z Pixelem ( Pixel to 10 letni kundel mojej prababci, niestety ja i moja babcia musimy się psem zajmować, bo prababcia z racji wieku nie jest już w stanie, ale to nie problem bo podwórko prababci jest połączone z naszym rodzinnym domkiem na wsi).

Pixel jakby wymłodniał ganiał i bawił się z Rexusem....to wspaniały i dość pojętny psiak.

Na co dzień ja z moimi rodzicami mieszkamy w Sosnowcu, ale wekeendy, wakacje, święta itp. spędzamy na wsi...z naszymi teraz 4 psiakami..tworzą one stado i nie raz dochodzi do bójek, ale w grupie raźniej

Rexus miał być u nas na DT, ale się został..jego jedyny problem to kopulowanie na nogach, myślę, że on rozładowuje tak swój nadmiar energii z którym nie może sobie poradzić.

Dziś było z happy endem!
korkowa&psy sztuk4
Komentarzy 1

Komentarze

Stary
Awatar estel
Śliczny Rexus!
Miał chłopak szczęście, że trafił na dobrych ludzi
Napisane 25-05-2008 o 14:04 przez estel estel jest offline

Ostatnie notatki napisane przez korkowa