< Dlaczego mam psa? - Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki.
forum dyskusyjne mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Wróć   Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. > Blogi mampsa > Życie z beagle`m :)
Blogi mampsa FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Przeczytane Fora

Będziemy pisać o tych momentach w naszym wspólnym życiu - ważniejszych i mniej istotnych, wesołych i tych smutnych ... Po prostu gdy wydarzy się coś co nas natchnie napiszemy tutaj ....NapiszEMY bo Amigo leży właśnie koło monitora i mi "podpowiada"
Rating: 3 votes, 4.00 average.

Dlaczego mam psa?

Napisane 11-06-2008 o 00:30 przez Amigo
Hmm... wypadało by się głębiej nad tym zastanowić.
Pies przecież brudzi ( i siebie sam i wszystko w około), przez co białe ściany już są kolorowe a puszysty dywan wyżarty, popruty i zażółcony (to jeszcze z lat szczenięcych:P). Pies wymagaja opieki- musimy dać mu jeść, wyjść na spacer, pobawić się z nim przez co mamy mniej czasu dla siebie. A no i wakacje ... nie wszędzie da się wyjechać z psem, a zostawienie psa pod profesjonalną opieką kosztuje a rodzinka nie zawsze jest chętna by się zaopiekować przez miesiąc 60 kilowym niezależnym bernardynem.
Żeby spacer nie był udręką musimy chodzić z psem na szkolenie bądź sami go szkolić co odchudza nam i tak zawsze pusty portfel i kosztuje duużżoo czasu i zaangażowania. A co pies nam daje (patrząc z surowego pkt widzenia)- nie wiele... tylko w sumie chodzi i wymaga opieki ot tak- popularnie zwany darmozjad.
Lecz dlaczego w takim razie tyle milionów ludzi na całym świecie chce bądź ma psa?

Pies jest przyjacielem, przyjacielem przez całe życie. Każdym skrawkiem swego psiego jestestwa mówi nam że będzie szczęśliwy jeśli tylko będzie mógł być naszym kumplem na dobre i na złe.

Bo pies nie zwraca uwagi na grubość portfela, na status społeczny czy na wygląd- liczy się tylko to by mógł być przy tobie by razem iść przez życie...

Jestem dumna, że MAMPSA

Komentarzy 3

Komentarze

Stary
Kasia jakie Amiś ma ładne szeleczki:-D
Napisane 11-06-2008 o 13:00 przez borderek borderek jest offline
Stary
Awatar Enchantress
Szeleczki boskie
A drugie zdjęcie - ach, zakochałam się w nim!
Napisane 11-06-2008 o 20:46 przez Enchantress Enchantress jest offline
Stary
Awatar korkowa
Super ujełaś, nic dodać nic ując.
Napisane 12-06-2008 o 19:23 przez korkowa korkowa jest offline

Ostatnie notatki napisane przez Amigo