< Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. - estel
forum dyskusyjne mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Wróć   Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. > Blogi mampsa
Blogi mampsa FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Przeczytane Fora

Stary
Rating: 1 votes, 2.00 average.

Gdy dziecko marzy o psie...

Napisane 10-06-2008 o 16:31 przez estel
Wiele razy słyszymy, aby nie kupować psa dla dziecka. Trąbią o tym psie gazety, strony internetowe, znajomi psiarze. Bo pies to nie zabawka, bo dziecko nie będzie się opiekowało, bo pies będzie niewychowany, nieszczęśliwy, niewybiegany, a w końcu przez naszą bezmyślność zostanie – w najlepszym razie – oddany do schroniska, w najgorszym – przywiązany w lesie do drzewa i porzucony na pewną śmierć. Wszystko prawda, jeśli mamy na myśli kilkuletniego bachorka lub nastoletnią modnisię,...
Awatar estel
kocham psy
Komentarze 0 estel jest offline
Stary
Rating: 8 votes, 3.00 average.

Czy można adoptować psa?

Napisane 21-05-2008 o 17:31 przez estel
Tytuł mojej dzisiejszej notki może wydawać się dość kontrowersyjny. Bo odpowiedź wydaje się bardzo prosta – tak. Czy aby na pewno? Czy możemy użyć w stosunku do zwierzęcia tego słowa?

Właśnie to pytanie zadałam mojej polonistce przy okazji omawiania ostatniego testu czytania ze zrozumieniem. Możecie wyobrazić sobie mój szok, gdy pani profesor oznajmiła mi, iż… adoptować można tylko człowieka. Żądna wiedzy, zajrzałam do Internetowej Encyklopedii PWN, według której:

adopcja...
Awatar estel
kocham psy
Komentarze 1 estel jest offline
Stary
Rating: 9 votes, 2.67 average.

Nieodwzajemniona miłość, niespełnione marzenie... Krótkie opowiadanie.

Napisane 16-05-2008 o 22:10 przez estel
Opowiadanie jest mojego autorstwa, kopiowanie go w całości lub we fragmentach bez mojej wyraźnej zgody jest zabronione. Zmienianie jego treści (wyłączając poprawki drobnych literówek - i tylko za moją zgodą) - zabronione.
Jeśli chcesz wykorzystać je w całości bądź we fragmentach, skontaktuj się ze mną na PW.
Zostało napisane w czerwcu 2006

Gdy przyniosłaś mnie do domu, byłem tylko nieporadnym szczeniaczkiem. Najmniejszym, ostatnim z miotu. A jednak Ty mnie wybrałaś....
Awatar estel
kocham psy
Komentarze 0 estel jest offline
Stary
Rating: 11 votes, 2.64 average.

Do Haleczki [*] - czyli wspomnieniowo-fotkowa historia pewnych misiów...

Napisane 12-05-2008 o 19:57 przez estel
Piątek, 12 maja 2006. Pamiętam ten dzień, jakby to było wczoraj. Był to przeddzień moich piętnastych urodzin, które wypadały akurat w sobotę.
Niczego nieświadoma, radosna dziewczyna tradycyjnie częstowała swoją klasę i nauczycieli cukierkami. Śmiała się i żartowała z koleżankami.
To byłam ja.
12 maja 2006 roku, około południa odeszła Haleczka.
Ale może zacznę od początku...
Mój dziadek pod koniec 2003 roku kupił dwa owczarki podhalańskie (niestety - nierodowodowe,...
Awatar estel
kocham psy
Komentarze 3 estel jest offline