< Poprawić komfort życia, choremu na serce psu. - Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki.
forum dyskusyjne mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Wróć   Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. > Blogi mampsa > Blog niepowtarzalnej łobuzicy START
Blogi mampsa FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Przeczytane Fora

Kora- pies mojego życia.
Pies, który odmienił moje życie i co dzień je ubarwia.
Pies, którego co dzień uczę się na nowo.
Pies, który mimo iż dużo przeszedł, kocha mnie na swój sposób.
Pies, który jako jedyny nie zawiódł mnie i nie opuścił w trudnych chwilach.
Kora to pies, który wprowadził mnie w psi świat, dzięki niej poznałam takie pojęcia jak kliker, czy target.
To pies, którego kocham tak mocno- jak tylko można kochać przyjaciela.
To pies, którego nigdy nie zapomnę, a kiedyś gdy sie rozstaniemy- ona zawsze będzie żyć w moim sercu.
Dla Ciebie maleńka, Tobie dedykuje ten blog, choć nie da się słowami ująć tego co czuję, to postaram się przybliżyć Wam, życie mojej przyjaciółki.
Oprócz Kory mam też mixa bordera i kundlicę, które także od czasu do czasu będą sie przewijać przez blog, równie mocno je kocham i nie dyskryminuję.

Korkowa.
Rating: 1 votes, 5.00 average.

Poprawić komfort życia, choremu na serce psu.

Napisane 17-03-2009 o 12:18 przez korkowa
Updated 17-03-2009 at 12:21 by korkowa
Skierowany do tych nieszczęśników co mają psy chore na serduszko.

Ktoś kto ma psa chorego na to co moja suka, wie co to znaczy cieszyć się każda chwilą.
Jest to bolesny wątek poświęcony endokardiozie i kardiomopatii.
O ile to pierwsze (wada zastawek) jest mniej uciążliwe...lub hmm...no psy mogą z tą chorobą żyć kilka długich lat, to ta druga (choroba mięśnia sercowego) postępuje szybko.
Moja suka ma tę pierwszą.
Gdy już się z tym pogodzisz tak jak ja.
Szukasz rozwiązania takiego- by i Ty i pies- potrafili cieszyć się życiem.
Sportów naokoło weci Ci zabraniają, z karm też lepiej zrezygnować, bo sól jest szkodliwa na serce....i stoisz nad taką przepaścią czy uprawiać sporty i mieć radosnego psa- ale ryzykować, że w każdej chwili może....może nie wytrzymać jego serce- czy spędzisz całe życie na smyczy- z smutnym psem.

Nie jest tak źle, na forach pocieszają i każą zabrać się za tropienie....problem kiedy to nie przynosi ani Tobie ani psu radości..jak tu słuchać rad, że psy nie muszą się wcale bawić z innymi psami, mogą czerpać radość z pracy z właścicielem...gorzej, że mówią to głównie właściciele owczarków, ale ja mam boksera, który gdy go nie puszczę do psa, tęsknym okiem będzie łypał za bawiącymi się rówieśnikami czy kolegami.

Nie, nie zabije psa psychicznie.
Ja wybrałam rozwiązanie, nie uprawiam sportów, ale bawimy się, szalejemy na łące, suka bawi sie z innymi psami, jeszcze nie musimy brać leków..jeszcze nie jest tak, źle....ale każdego dnia wiesz, że to jeszcze....przekształca się powoli w niedługo....ale nie martw się, bo myśląc cięgle o tym, umknie Ci coś ważnego....psie serce to nie tylko organ- psie serce to także dusza...jej część zawsze jest z Tobą i będzie na wieki.
Żyj tu i teraz.
A co Wybierzesz Twoja sprawa, możesz zrezygnować z sportów i dać chociaż psu część radości jaką jest bieganie za piłką czy z kolegami...bo być może bez ryzyka nie ma komfortowego życia...
Najgorsze, że musisz wybrać Ty, ale nie bądź egoistą pomyśl, że nie ważne jest jak długo będzie żył pies, ale jakie będzie miał to życie.

Nie załamuj się, bo masz ten komfort, że inni którzy mają zdrowe psy- nie rozumieją tego, co to znaczy, kochać tak....że trzeba przez to cierpieć...wybierając odpowiednie rozwiązanie...nie rozumieją co to znaczy codziennie dziękować Bogu za te ślepia leżące obok na poduszce.
Nie ważna rasa, wiek..ważne że jest- niegrzeczny, paskudny...nie ważne...on jest, oddycha...a gdy kiedyś serce przestanie bić- on zostanie w Twoim sercu, głowie i wspomnieniach...i pamiętaj on nie wie, że jest chory.

Komentarzy 0

Komentarze

Ostatnie notatki napisane przez korkowa