< Kora-pies dla głuchoniemych?..Dziwne zachowania - Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki.
forum dyskusyjne mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Wróć   Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. > Blogi mampsa > Blog niepowtarzalnej łobuzicy START
Blogi mampsa FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Przeczytane Fora

Kora- pies mojego życia.
Pies, który odmienił moje życie i co dzień je ubarwia.
Pies, którego co dzień uczę się na nowo.
Pies, który mimo iż dużo przeszedł, kocha mnie na swój sposób.
Pies, który jako jedyny nie zawiódł mnie i nie opuścił w trudnych chwilach.
Kora to pies, który wprowadził mnie w psi świat, dzięki niej poznałam takie pojęcia jak kliker, czy target.
To pies, którego kocham tak mocno- jak tylko można kochać przyjaciela.
To pies, którego nigdy nie zapomnę, a kiedyś gdy sie rozstaniemy- ona zawsze będzie żyć w moim sercu.
Dla Ciebie maleńka, Tobie dedykuje ten blog, choć nie da się słowami ująć tego co czuję, to postaram się przybliżyć Wam, życie mojej przyjaciółki.
Oprócz Kory mam też mixa bordera i kundlicę, które także od czasu do czasu będą sie przewijać przez blog, równie mocno je kocham i nie dyskryminuję.

Korkowa.
Rating: 9 votes, 2.56 average.

Kora-pies dla głuchoniemych?..Dziwne zachowania

Napisane 07-05-2008 o 17:08 przez korkowa
Updated 07-05-2008 at 17:14 by korkowa
Przez ostatni miesiąc koleżanka zamiast pukać do mnie puszczała mi sygnał, a następnie wychodziłyśmy z Korką na dwór.
Zawsze miałam ustawiony ten sam dzwonek.

Ostatnio zauważyłam, że Kora od razu podlatuje do telefonu gdy tylko usłyszy dzwonek.
Raz nawet zaaportowała telefon.

Nie jest to nic nadzwyczajnego po prostu wyrobiłyśmy sobie rytuał, ale podoba mi się to zachowanie, bo pies nawet gdy nie słyszę p[odbiega do mnie i daje mi znać, że ktoś dzwoni!...

A z dziwnych zachowań to chciałam opisać 2 zdarzenia jakie nas spotkały.
Kora nigdy nie miała kontaktu z kastrowanym psem. Ostatnio spotkałam się ze znajomą, której Atos jest kastratem.
Kora fajnie się bawiła, ale zaczęła wykazywać strasznie dominująca postawę, mało tego zaczęła przy nim pilnować zabawki, w kontaktach z innymi psami, zawsze jest najeżona, nawet gdy drugi pies wykazuję uległość...niestety nie mogę jej pomóc w odczytywaniu CSów, krzywdy żadnemu psu nie zrobiła...i nie ma takiego zamiaru, bo zaraz po spuszczeniu ze smyczy chce się bawić, natomiast ma problem w okazywaniu, że ona też ma dobre intencje...co może doprowadzić do ataku z strony obcego psa....no cóż, będziemy jak na razie spotykać się w stałym gronie psiarzy.

Druga sprawa..to dziwne zachowanie nad jeziorem.
Kupiłam Korce czerwona piłeczkę, rzadko to robię bo zabawki są szybko niszczone przez nią.
Kora zaczęła się bawić piłką, następnie aportowała ją.
Rzuciłam jej do wody, za pierwszym razem zaaportowała...ale za drugim razem zaczęła targetować piłkę nosem i podbiegać do mnie..piłki nie wydostane bo jest już na środku jeziorka....dałam jej komende aport, zachęcałam, ale ta z 3 razy dotknęła nosem i zaczeła wykazywać bierny opór, naprawdę jestem zaskoczona i popracujemy porządnie nad aportem.

To tyle na dziś pozdrawiamy!
Komentarzy 1

Komentarze

Stary
Awatar Kinia
I właśnie dlatego nad wodą mam piłkę na długim sznurku
Napisane 10-05-2008 o 12:41 przez Kinia Kinia jest offline

Ostatnie notatki napisane przez korkowa