< Co ostatnio robimy... - Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki.
forum dyskusyjne mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Wróć   Pies i Ty | Forum mampsa.pl - pytania, problemy, odpowiedzi, porady, wskazówki. > Blogi mampsa > Kinia
Blogi mampsa FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Przeczytane Fora

Rating: 7 votes, 2.57 average.

Co ostatnio robimy...

Napisane 17-04-2008 o 19:49 przez Kinia
Skupianie się w rozproszeniach jest coraz lepsze Co to znaczy? Że po spacerze nie mam powyrywanych rąk ani innych części ciała Jeżeli drugi pies nie ciągnie do nas, nie szczeka to Marley nie ciągnie, a co więcej przy 10m jest wstanie się do mnie odwrócić ale nie zawsze. Myślę, że to dzięki temu, że chodzimy w najbardziej rozpraszajace miejsca w Cieszynie. Jeżeli zaczyna ciągnąć do psa to ZAWSZE "drzewkuje".

Jeżeli chodzi o nagradzanie w trudnych warunkach do było ciężko ale wychodzimy z problemu. Tzn. znalazłam sposób Ponieważ chodze w bluzie z dwoma kieszeniami w jednej mam karme lub chlebek, a w drugiej coś super tylko na specjalne okazje (najczęściej przywołanie w trudnych warunkach) ale tych nagród jest z 5. Dotychczas jeżeli Marley nie przyjmował nagrody to mu odpuszczałam i szlismy dalej wtedy nagradzał się sam wąchaniem itd. Teraz się to zmieniło. Żadne moje "proszę", czy też klik nie jest marnowane. Jak Marley widzi psa w trakcie siad-zostań i ja podchodze do niego by dać mu nagrode, a on nie chce dalej patrząc na psa lub wąchając ciekawy zapach w powietrzu ja mu to zasłaniam, trzymając go żeby się nie ruszył. Po chwili bierze smaka i idziemy dalej co jest dla niego częściowo nagrodą za wzięcie S.
Jeżeli ma dostać S, a chce powąchać trawe. Najczęściej przydeptuje smycz nogą ( coś w stylu drzewka) on wtedy wącha na odległość po chwili bierze S i może powąchać Wałkuje to z nim kilka dni i widze postępy
Przywołanie mamy coraz lepsze właściwie 100% bez psów Przy psach może 40% .
Teraz skupiam się głównie nad siad-zostań, przywołaniem i skupianiem.

Komentarzy 2

Komentarze

Stary
fajna relacja:-) widać,że szkolenie przynosi efekt
Napisane 17-04-2008 o 21:03 przez borderek borderek jest offline
Stary
Awatar korkowa
Super, że wychodzicie z dołka... jesli Ci przynosi ta metoda efekt to oby tak dalej
Napisane 18-04-2008 o 14:58 przez korkowa korkowa jest offline

Ostatnie notatki napisane przez Kinia